Uroczystości, imprezy, występy

10.09.2007 - IX Powiatowe Zawody Sportowo-pożarnicze >>>

W niedzielę 19 sieprnia odbyły się w Brzezinach IX Powiatowe Zawody Sportowo-pożarnicze.
Do rywalizacji stanęło 19 młodzieżowych drużyn pożarniczych reprezentujących 9 gmin powiatu kaliskiego, miasto Kalisz oraz Dolną Saksonię w Niemczech. W zawodach nie brały udziału drużyny z gminy Lisków i Mycielin. Konkurencje rozegrane zostały według regulaminu młodzieżowych zawodów sportowo-pożarniczych, podobnie jak w przypadku drużyn uczestniczących w międzynarodowych zawodach, których organizatorem jest  Międzynarodowy Komitet Tchniczny od Zapobiegania Pożarom i Gaszenia Pożarów (CTIF), obejmując bieg sztafetowy z przeszkodami na 400m oraz tzw. rozwinięcie bojowe. Specjalnej komisji sędziowskiej przewodniczył mł. bryg. Krzysztof Dominiak.
W generalnej klasyfikacji w grupie dziewcząt od 12 do 16 lat pierwsze miejsce zajęły uczestniczki z OSP w Tłokini Wielkiej, drugie miejsce przypadło Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz-Lis, zaś trzecie OSP Zadowice, a czwarte OSP Tykadłów.
W grupie chłopców od 12 do 16 lat niezwyciężeni okazali się młodzi mężczyźni z OSP Zadowice, na drugim miejscu uplasował się OSP Żelazków, na trzecim OSP Pólko - Ostrówek, na czwartym OSP Warszówka. Wszystkie drużyny, które zajęły miejsca na podium, nagrodzono m.in. Pamiątkowymi pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawody tradycyjnie przyciągneły publiczność lokalną oraz wiernych sympatyków zawodów strażackich.
Organizatorami zmagań byli strarosta kaliski, prezydent Kalisza, Komendant Miejski PSP, władze samorządowe i strażackie gminy Brzeziny oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kaliszu.