Sport w gminie

17.10.2013 - Sołecki Turniej Piłki Nożnej na Orliku w Brzezinach >>>

W Sołeckim Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się 13.10.2013 r. na Orliku w Brzezinach, brały udział cztery drużyny, które reprezentowały sołectwa: Aleksandria, Czempisz, Dzięcioły i Brzeziny. Turniej został rozegrany systemem pucharowym. W pierwszym meczu spotkali się zawodnicy z sołectwa Aleksandria i Czempisz, który zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Aleksandrii 2:0.

W drugim meczu półfinałowym spotkali się piłkarze z sołectw Dzięcioły vs Brzezin. Po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu z 15-minutową dogrywką wynik meczu był remisowy 2:2. Rozstrzygnięcie meczu nadeszło dopiero po rzutach karnych i zakończone wynikiem meczu 5:4 dla Brzezin. W finale o przechodni Puchar Sołeckiego Turnieju Piłki Nożnej zmierzyły się drużyny z Aleksandrii i Brzezin. Bez większych problemów piłkarze z Aleksandrii pokonali, osłabioną wcześniejszym bardzo wyczerpującym półfinałowym meczem, drużynę z Brzezin wynikiem 7:1. W ten sposób Aleksandria zdobyła Puchar Sołeckiego Turnieju Piłki Nożnej. Na rok Puchar trafi do Sołtysa w Aleksandrii.

W turnieju wzięło udział 34 zawodników.
Aleksandrię reprezentowali: Bartłomiej Kupaj - kapitan drużyny, Grzegorz Kowalczyk, Błażej Łaski, Adam Kuświk, Rafał Kuświk, Kacper Majas, Wojciech Mikołajczyk, Łukasz Kuświk, Kamil Czajka, Tomasz Malinowski.
Czempisz reprezentowali: Borys Zieliński - kapitan drużyny, Krystian Kędzierski, Marcin Szmaj, Mateusz Lejman, Kamil Kędzia, Hubert Grobelny, Błażej Nowakowski.
Brzeziny reprezentowali: Wiktor Marszałek - kapitan drużyny, Bartłomiej Zaleśny, Tobiasz Król, Kamil Zaleśny, Łukasz Kuświk, Norbert Kowalski, Mateusz Mituła, Paweł Dryka.
Dzięcioły reprezentowali: Mateusz Grobelny - kapitan drużyny, Mateusz Malinowski, Karol Smektała, Eryk Strzyż, Daniel Dryka, Mateusz Kacperkiewicz, Błażej Nowakowski, Kacper Pisula, Adam Mikołajczyk.

Tekst I ZDJĘCIA: Mariusz Ziętek