Sport w gminie

24.04.2008 - Mecz piłki siatkowej - Urząd Gminy kontra nauczyciele Gimnazjum w Brzezinach >>>

W atmosferze święta sportowego 8 kwietnia b.r. odbył się mecz siatkówki pomiędzy drużynami reprezentującymi Urząd Gminy w Brzezinach a nauczycielami Gimnazjum w Brzezinach.
            Mecz odbył się późnym popołudniem, oczywiście po pracy w sali gimnastycznej Gimnazjum w Brzezinach. Urząd Gminy reprezentował Wójt Gminy Krzysztof Niedźwiedzki, Z - ca Wójta  - Marian Kasperski, Przewodniczący Rady Gminy - Zbigniew Słodowy, Skarbnik Gminy - Ewa Wabnik, sekretarka - Agnieszka Jakubowska, pracownica GOPS - Joanna Krążyńska, pracownik referatu rolnictwa i rozwoju lokalnego - Jerzy Pałaś.
W reprezentacji gimnazjum znaleźli się nauczyciele wychowania fizycznego - Agnieszka Kopeć i Artur Nawrocik, nauczyciel informatyki - Jacek Kamiński, nauczyciel muzyki - Przemysław Olek, nauczycielka języka polskiego - Emilia Mielczarek oraz pielęgniarka szkolna - Katarzyna Garncarz.
            W pięciosetowym pojedynku na przemian raz zwyciężała reprezentacja Urzędu Gminy, a raz reprezentacja Gimnazjum. W rezultacie wynik meczu okazał się szczęśliwy dla pracowników Urzędu Gminy - 3:2 w setach.
            Mecz toczył się w niezwykle przyjacielskiej atmosferze, choć wzbudzał wiele emocji z obydwu stron. Wola walki i chęć wygrania meczu dodawała tylko barwy całemu spotkaniu.
            Zarówno jednym, jak i drugim kibicowali uczniowie i nauczyciele tutejszego Gimnazjum na czele z Panią Dyrektor Małgorzatą Błaszczyk oraz pracownicy Urzędu Gminy.
            Kulminacyjnym punktem było wspólne zdjęcie, puchary dla obu drużyn i dyplomy. Uczestnicy spotkania zapowiedzieli rewanż w najbliższym czasie.
            Spotkanie to było okazją do oderwania się od codziennych zajęć szkolnych i pracy urzędniczej, przyniosło sportowy relaks. Wszyscy uczestnicy uznali, że częściej należy korzystać z możliwości spędzania wolnego czasu na sportowo.
            Pomysł zorganizowania meczu zrodził się podczas turnieju sportowego młodzieży brzezińskiego gimnazjum i gimnazjów powiatu kaliskiego w ramach Rządowego Programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Przykład sportowych zajęć wywołał potrzebę takich spotkań, również dorosłych, stąd pomysł zorganizowania tego meczu.
            Myślimy, że tak naprawdę nie chodziło o wynik, ale o sportową atmosferę, która udzieliła się nie tylko uczestnikom, ale także uczniom z gimnazjum i szkoły podstawowej.

Wyniki meczu:

Urząd Gminy                                    Gimnazjum
I set                            25                    :                      23
II set                           21                    :                      25