Ogłoszenia o przetargach

Informacja Nr 2 dot. przetargu nieograniczonego na: Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Lisków

Lisków, dnia 26.03.2012r.


ROI.271.3.2012

Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:
„Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Lisków"
W związku ze złożonym zapytaniem do specyfikacji istotnych warunków zamówienia na podstawie art.38 ust.2 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. nr 113 poz.759 z późń. zmianami ) przedstawiam zapytanie i udzielam odpowiedzi:

Roboty budowlane:
Treść pytania 1:
Proszę podać zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej oraz określić sposób otwierania i zamykania okien i drzwi zewnętrznych oraz czy górna część musi otwierać się z poziomu posadzki
Odpowiedź:
Ilości i powierzchnie stolarki okiennej i drzwiowej zostały podane w przedmiarze robót budowlanych kosztorysu. Zasady otwierania okien określono w STWiORB - są to okna uchylno - rozwieralne z podziałem na kwatery jak okna istniejące i muszą być dostosowane do okien istniejących które nie wymagają wymiany. Przed złożeniem oferty wskazana wizja lokalna.

Treść pytania 2:
Stolarka okienna jest osadzona w ścianie z węgarkami, proszę odpowiedzieć czy należy je skuć, określić ich ilość albo zaproponować inny sposób rozwiązania tej sytuacji i określić w jaki sposób uwzględnić to w kosztorysie.
Odpowiedź:
Dostosować otwór okienny do wymiaru projektowanych okien uwzględniając ewentualną obróbkę i obcięcie węgarka na pods. KNR 4-01 poz. 0348 - 02 przez analogię, w ilości :
(0,91*2*22+1,71*2*20+1,50*2*2+2,21*2*10)*0,065= 10,31 m2

Treść pytania 3:
Przy ocieplaniu ścian nie uwzględniono ochrony narożników kątownikiem. Proszę określić czy należy to zrobić i podać obmiar.
Odpowiedź:
Montaż narożników ochronnych wynika z technologii wykonania elewacji dlatego należy przewidzieć i ująć ich koszt w cenie wykonania ocieplenia jako materiały pomocnicze, inne.

Treść pytania 4:
Przy budynku znajduje się opaska z płytek chodnikowych, W czasie ocieplania ścian piwnicznych należy przed odkopaniem budynku zdemontować obrzeże, a po ociepleniu ułożyć od nowa. Płytki są uszkodzone, więc ponowny montaż nie będzie możliwy. Proszę określić jak rozwiązać ten problem i jak uwzględnić to w kosztorysie.
Odpowiedź:
W kosztorysie uwzględnić rozebranie istniejącej opaski i ponowne jej wykonanie z materiałów z rozbiórki z uzupełnieniem spękanych płytek nowymi.

Treść pytania 5:
Ogniomur na dachu ma wysokość 20 cm, a ocieplenie styropianem też 20 cm. W związku z tym ogniomury należy podmurować. Proszę podać o ile należy je podnieść do góry, a także jaki obmiar dodatkowo uwzględnić w kosztorysach.
Odpowiedź:
Na ogniomurze należy ułożyć warstwę styropianu grubości 20 cm a następnie wykonać obróbkę blacharską jak podano w przedmiarze.

Treść pytania 6:
Proszę określić czy zaprojektowane rynny 180 i rury spustowe 150 są prawidłowe, czy należy je zamienić na mniejsze średnice jak w nowobudowanym budynku GOK.
Odpowiedź:
pozostawić jak w projekcie

Treść pytania 7:
Brak w kosztorysie pozycji do ponownego montażu i demontażu krat okiennych, a te czynności należy wykonać przy ociepleniu. Proszę określić czy należy je wykonać i w jakich ilościach.
Odpowiedź:
Kraty należy zdemontować i materiał przekazać inwestorowi.

Instalacja c.o.

Treść pytania 1:
W obmiarach instalacji c.o. brakuje nakładów na:
- demontaż istniejącej instalacji c.o. (rury i grzejniki),
- przebicia w stropach i ścianach, zamurowania przebić,
- naprawy parkietu, glazury po przekuciach pod rury instalacyjne,
- montaż i demontaż przykrycia kanału c.o.
- próby na ziemno i na gorąco, płukania instalacji c.o.,
- rury przyłączne do grzejników i podejścia pod piony c.o.,
- włączenie nowej instalacji do rozdzielaczy w kotłowni.
Odpowiedź:
W ofercie należy uwzględnić koszt demontażu starej instalacji i grzejników jak również wszelkie przekucia i cząstkowe naprawy oraz wykonanie prób instalacji wraz z włączeniem instalacji w kotłowni, natomiast rury przyłączne i podejścia pod piony ujęte są w łącznej ilości mb rur.

Treść pytania 2:
Czy w zakres przetargu wchodzi pomalowanie pomieszczeń po robotach instalacyjnych? Jeżeli tak, to prosimy o podanie ilości i zakresu robót.
Odpowiedź:
W zakres przetargu nie wchodzi malowanie pomieszczeń. Wykonawca robót sanitarnych zobowiązany jest doprowadzić uszkodzoną malaturę do stanu jak przed rozpoczęciem robót (naprawa miejscowa malatury).

Treść pytania 3:
Zaprojektowane rury UPONOR MLC mają małą sztywność i dużą wydłużalność termiczną, a są prowadzone po wierzchu ścian. Czy nie należy je zamienić na rury sztywniejsze np. miedziane, które będą bardziej estetyczne?
Odpowiedź:
Należy pozostawić użyte w projekcie rury Uponor MLC

Treść pytania 4:
Wg zestawienia w projekcie dobrano grzejniki z bocznym zasilaniem. Ze względu na wykończone pomieszczenia i estetykę czy nie należy zamienić je na dolnozasilane?
Odpowiedź:
Należy pozostawić grzejniki z podłączeniem bocznym jak w projekcie

Treść pytania 5:
Część grzejników w budynku została już wcześniej wymieniona (np. sala widowiskowa), ale są inne niż przewiduje projekt. Czy będą one podlegać wymianie na nowe?
Odpowiedź:
Grzejniki zamontować zgodnie z projektem, istniejące grzejniki zdemontować i przekazać komisyjnie inwestorowi w celu dalszego wykorzystania.

Treść pytania 6:
Przedmiar przewiduje 100% izolację rur. Czy konieczna jest całkowite izolowanie rur, czy wystarczy tylko izolacja poziomów c.o. w kanale i piwnicy budynku?
Odpowiedź:
Izolację rur wykonać zgodnie z projektem i przedmiarem robót.



Wójt Gminy Lisków
/-/ Maria Krawiec

Lista wiadomości