Rawicka Biblioteka Publiczna w Rawiczu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.rbp.rawicz.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data publikacji strony internetowej: 2021-04-06.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-13
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-04-06. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Rawicka Biblioteka Publiczna.
E-mail: biblioteka@rawicz.eu
Telefon: 65 616 49 20
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Biblioteka w budynku ma 4 kondygnacje. Prowadzi do niej wejście główne od ul. K. Marcinkowskiego. Do Biblioteki wejściem głównym można dostać się schodami lub windą z poziomu parteru. Osoby z niepełnosprawnością dostaną się do Biblioteki windą na każdą kondygnację z poziomu parteru. Wjazd na taras letni jest możliwy z poziomu pierwszego, poprzez pomieszczenie Czytelni (na schodach znajduję się rampa teleskopowa).
Budynek posiada toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek został wyposażony w windę, która może przewozić wózki z osobami niepełnosprawnymi. W budynku znajdują się oznaczenia w alfabecie braille'a dla osób niewidomych i słabowidzących.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
Biblioteka posiada pętlę indukcyjną, rampę teleskopową.
W budynku w którym mieści się Biblioteka znajduje się winda, z której mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością. Bibliotekarze Rawickiej Biblioteki Publicznej w Rawiczu mogą również dostarczyć książki, audiobooki i prasę do domu osobom, które z uwagi na niepełnosprawność nie mogą dotrzeć do biblioteki.
W Dziale Multimediów udostępniany jest Czytak dla osób niedowidzących. Dla osób posiadających własny Czytak udostępniane są książki do odsłuchu.
W Pracowni Zbiorów Regionalnych znajduje się stanowisko dla osób słabowidzących i niewidomych. Stanowisko komputerowe z oprogramowaniem udźwiękowionym wyposażonym w linijkę brajlowską i drukarkę brajlowską. Umieszczone na linijce klawisze kursora umożliwiają szybkie i wygodne przesuwanie kursora lub wskaźnika myszy do wybranej pozycji. Podczas pracy z kopmuterem na górnej ściance obudowy linijki za pomocą alfabetu brajla reprezentowana jest zawartość ekranu komputera.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Przed Rawicką Biblioteką Publiczną w Rawiczu znajduje się miejsce parkingowe przeznaczone dla postoju osób niepełnosprawnych. (w trakcie realizacji)
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Informujemy, że na teren Rawickiej Biblioteki Publicznej w Rawiczu można wejść z psem asystującym lub przewodnikiem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Na terenie Rawickiej Biblioteki Publicznej w Rawiczu nie ma tłumacza języka migowego, ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.
Ułatwienia na stronie Rawickiej Biblioteki Publicznej